הרחבה קהילתית

הרחבה קהילתית - כפר הנשיא

 

 

 

 

  
במסגרת המגמה של קיבוץ כפר הנשיא לגידול דמוגרפי, הוחלט להקים שכונה צמודת קיבוץ, הלא היא ההרחבה הקהילתית "מול גולן" או "הכפר האנגלי".

ההרחבה ממוקמת על גבעה (תל רומן) ומהבתים והמגרשים ניתן לראות את נוף הרי הגולן, החרמון, עמק החולה, הרי נפתלי וראש פינה (בהתאם לזווית המגרש.
40   בתים כבר בנויים ומאוכלסים במשפחות שבחרו לגור בכפר הנשיא.
המתיישבים החדשים הגיעו מכל קצוות הארץ ושתי משפחות מחו"ל. ארבעה מהם הם בני משק ו/או חברים לשעבר. החלטת כפר הנשיא היא שזו תהיה שכונה רב דורית, ולכן גם גילאי המתיישבים בהרחבה מייצגים את כל שכבות הגיל.

כל בית נבנה על מגרש בגודל של חצי דונם.

ניתן לרכוש מגרש מפותח ולבנות באופן עצמאי בשיטת "בנה ביתך", על פי תקנון ההרחבה.

קיבוץ כפר הנשיא מעוניין לקלוט להרחבה הקהילתית יחידים, זוגות, ומשפחות עם ילדים, אשר מעוניינים להשתלב בחיי הקהילה של היישוב וליהנות ממערכת חינוך מצוינת ואורח חיים בריא בגליל העליון.

המעוניינים לגור בהרחבה עוברים ראיון בוועדת קבלה ואבחון גרפולוגי. הקריטריונים לקבלה הם אזרחות ישראלית, שירות או פטור מצה"ל, התאמה לחיי קהילה, יכולת רכישה וללא עבר פלילי. הקיבוץ והשכונה מוגדרים כישוב יהודי, חילוני, כפרי המעוניין לשמור על איכות הסביבה ואיכות החיים בישוב.

תושבי ההרחבה הקהילתית הם חברים באגודה קהילתית-מוניציפאלית של כפר הנשיא, יחד עם חברי הקיבוץ. אחת לשנה מתקיימת אסיפה כללית של האגודה, בה מוחלט על תקציב האגודה וגובה המיסים. לכל חבר באגודה יש זכות הצבעה. האגודה מטפלת בנושאים הקהילתיים מוניציפאלים כגון: תרבות וחגים, חינוך, נוי, חצרנות, מתקני ספורט, ספריה, מועדון ואולם אירועים, ועוד.


לידיעת המעוניינים בהרחבה:
כפר הנשיא נמצא במרחק של 5 דק' נסיעה מראש פינה, בה יש 2 מרכזי קניות ובית קולנוע; רבע שעה מצפת ומבית החולים זיו, חצי שעה מכרמיאל, טבריה וקריית שמונה. ניתן להגיע בטיסה לתל-אביב תוך 20 דק' משדה התעופה הקטן שנמצא במרחק 3 דקות נסיעה מהקיבוץ.

קישורים חשובים:
חברת ש. ברוך ודגמי הבתים:  www.sbaruch.name
מועצה אזורית גליל עליון ותעסוקה בגליל העליון: www.galil-elion.org.il

 

לפרטים על ההרחבה ותיאום ביקור ורכישה:
נירה קורן - מתאמת מכירות "הכפר-האנגלי":
נייד 050-6841772
מייל: kibbutz.home@gmail.com

 

תמונות מצורפות להודעה זו:

קיבוץ כפר הנשיא, טל: 04-6914970, פקס: 04-6914017, דוא"ל: mng-dir@kfar-hanassi.org.il
מנהל אתר | צרו קשר

הוקם ע"י MeyData - אתרים קהילתיים עיצוב רננה חייט